ორმხივი ვიზიტი იყო ექპერიმენტული ვორქშოპი ინტერაქციის და საუბრების ფორმით, რომელშიც მონაწილეობდნენ სხვადასხვა პროფესიის ადამიანები.
04/01/2009
ორმხივი ვიზიტი იყო ექპერიმენტული ვორქშოპი ინტერაქციის და საუბრების ფორმით, რომელშიც მონაწილეობდნენ სხვადასხვა პროფესიის ადამიანები. |
10/18/2008
სალომე მაჩაიძის პერსონალური გამოფენა გალერეაში Kontrollpaket von Darwins Anwalt auf dem Jungsten Gericht და ქართველი ხელოვანების ჯგუფური გამოფენა ლაიფციგში. |
04/02/2008
სამი კვირის განმავლობაში, ხელოვანთა ჯგუფმა საქართველოდან, ჰოლანდიიდან, თურქეთიდან და სომხეთიდან შექმნა პლატფორმა, სადაც განიხილებოდა თანამედროვე ხელოვნების არქივის საკითხი. |
01/22/2007
"2006 წლის ბოლოს, თბილისში ჩამოვედი იმისთვის, რომ გეოეართან თანამშრომლობით მუშაობა დამეწყო პუბლიკაციაზე თბილისის ხელოვნებისა და კულტურის შესახებ..." |
03/03/2006
საქართველოს ახალი პრეზიდენტის განცხადების საპასუხოდ, ERforS და Expodium-მა ორგანიზება გაუწიეს ადგილის სპეციფიკურ პროექტს. სააკაშვილი საზღვარგარეთ ნასწავლ და ნამუშევარ ქართველებს მოუწოდებდა დაბრუნებულიყვნენ და ქვეყნის აღმშენებლობაში მიეღოთ მონაწილეობა. |
07/20/2003
პროექტში სიტყვა ,,უცხოელი” ფართო გაგებით იქნა გამოყენებული. ის შეიძლება ნიშნავდეს ადამიანს სხვა ქვეყნიდან, ან ადამიანს, რომლისაც არ გვესმის ან უკავშირდებოდეს საზოგადოებაში ხელოვნებისა და ხელოვანის როლს. შესაძლებელია, ეს სიტყვა სხვადასხვაგვარად აღიქმებოდეს... |

Reciprocal Visit was an experimental workshop project made up of photographs, videos, writings, interactions, and talks by participants from a variety of disciplinary backgrounds.
04/01/2009
Reciprocal Visit was an experimental workshop project made up of photographs, videos, writings, interactions, and talks by participants from a variety of disciplinary backgrounds. |
10/18/2008
Personal exhibition of Salome Machaidze - Kontrollpaket von Darwins Anwalt auf dem Jungsten Gericht & a group exhibition of Georgian Artists in Leipzig.
04/02/2008
During three weeks a group of Georgian, Dutch, Turkish and Armenian artists created platform for exchange of information, brainstorm sessions, group and individual projects and research on and around the theme of contemporary art archive. |
01/22/2007
"At the end of 2006 I visited Tbilisi in order to start preparations for a publication about Arts and Culture in Tbilisi, in collaboration with GeoAIR..." |
03/03/2006
Responding to the call of new Georgian President Saakashvilli, ERforS and Expodium organized a site specific project. This call was for Georgians, who have studied and worked abroad, to return to Georgia and help to rebuild the country. |
07/20/2003
The theme of the project, foreigner, was with a broad understanding of the word. It can mean physical person coming from another country, somebody you don’t understand anything about or allude to the position of art and artist in the society. This one word, foreigner, can also have a very different perception to it... |