ლატვიურმა კომიქსების ჟურნალმა kuš!-მა მოიწვია საერთაშორისო ილუსტრატორები და კომიქსების მხატვრები, რათა თითქმის არაფრისგან შეექმნათ რაიმე დიდი. პატარა ნამუშევრები იოლად გროვდებოდა რამდენიმე ასანთის კოლოფში. პროექტი არის გონებამახვილური...
10/02/2010
ლატვიურმა კომიქსების ჟურნალმა kuš!-მა მოიწვია საერთაშორისო ილუსტრატორები და კომიქსების მხატვრები, რათა თითქმის არაფრისგან შეექმნათ რაიმე დიდი. პატარა ნამუშევრები იოლად გროვდებოდა რამდენიმე ასანთის კოლოფში. პროექტი არის გონებამახვილური... |
09/25/2010
სალონი თბილისი ბერლინი იყო გერმანელი ხელოვანის, მარაიკე ვენცელის ინტერდისციპლინარული პერფორმატიული პროექტი, რომლიც თბილისელ და ბერლინელ ქალ ხელოვანებთან თანამშრომლობით განხორციელდა. პროექტის ჩარჩო გახლდათ ქართული „სუფრა" და მისი „თამადა." ეს იყო პროექტი ქალურ იდენტობაზე... |
07/22/2010
კვლევა და დასვენება - ხელოვნება, არქიტექტურა, საუბრები, კონცერტები, ექსკურსიები და სხვა საავტომობილო გზების ყოფილი სამინისტროს შენობაში. |

The Latvian Comics Art Magazine kuš! invited international illustrators and comics artists to create something big out of almost nothing. The Last Match artworks easily can be collected in just a few matchboxes. The project is a witty comment on the oh-so-terrible financial crisis and the search for new survival strategies of art exhibitions.
09/25/2010
The Salon Tbilisi Berlin was an interdisciplinary performance project by the German actress Mareike Wenzel, in collaboration with female artists from Tbilisi and Berlin. The frame for this project set the Georgian "Supra" with its "Tamada." It was a performance and writing project about female identity, cliches and stereotypes we are facing in our society.
07/22/2010
Research & Leisure - art, architecture, talks, concerts, field trips, and more in the building of the Former Ministry of Highways of Georgian Soviet Socialist Republic.