მხოლოდ ერთი დღით, საქართველოს პროფ(ესიული) კავშირების გაერთიანების კულტურის ცენტრში ნაჩვენები იქნა სხვადასხვა სახის სამუშაო მასალა...
11/26/2014
მხოლოდ ერთი დღით, საქართველოს პროფ(ესიული) კავშირების გაერთიანების კულტურის ცენტრში ნაჩვენები იქნა სხვადასხვა სახის სამუშაო მასალა... |
11/03/2014
პროექტი თბილისში საჯარო სივრცის, მიგრაციისა და საკვების ურთიერთდაკავშირებული საკითხის შესახებ. |
11/02/2014
პროექტ „ვიზუალური ამბების თხრობა: თბილისელი მიგრანტების ისტორიები“-ს ფარგლებში სკოლის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ ვორქშოპში, ... |
10/24/2014
სკაიპ-ვახშამი იყო გეოეარის, Alte Schweden-ისა და კალმარის ხელოვნების მუზეუმის თანამშრომლობითი პროექტი, რომელიც თბილისში, სოფია მელნიკოვას ფანტასტიურ დუქანში გაიმართა. |
09/16/2014
Tandem Shaml პროგრამის, პროექტ "ბაზარი, შეხვედრის ადგილის" ფარგლებში გეოეარმა უმასპინძლა ეგვიპტელ ხელოვანს და artellewa-ს ხელმძღვანელს ჰამდი რედას, ასევე მწერალსა და კინო რეჟისორს ჰოსამ ელოუანს... |
09/02/2014
რა ემართება ჩვენს კულინარიულ ჩვევებს, როდესაც სხვა ქვეყანაში გადავდივართ საცხოვრებლად? რა არის „ეროვნული საკვები?“ როდესაც საზღვარგარეთ ვცხოვრობთ, საკვების გემო უფრო მეტად გვენტარება თუ უბრალოდ იმ კერძების მომზადება, რასაც მიჩვეულნი ვართ? |
06/25/2014
იზა როგუცკასა და გიორგი მაღრაძის სკულპტურები კლასიკურ სკულპტურისა და ორგანული ნარჩენების სამყაროებს აერთიანებს. |
06/10/2014
პროექტ “აღმოაჩინე ელიავას” ფარგლებში ორი კონცეპტუალისტი ხელოვანი დონიკა ჩინა და კატარინა შტადლერი ელიავას ბაზრობაზე ნარჩენების მეორადი გამოყენებისა და მოქალაქეების ამ პროცესში ჩართულობის იდეაზე მუშაობდნენ. |
05/04/2014
რეზონანსული შენაკადები 공명의 합류 حشود تتجاوب არის ფრანგი კურატორის ჯერალდინ პაოლის მიერ ინიცირებული პროექტი. როგორც კულტურის დიზაინერი და კურატორი, ის იღწვის გააუქმოს საზღვრები რათა გადაკვეთოს დისციპლინები და... |
04/09/2014
ცარიელი სივრცეების რუკის შექმნით, დაგეგმარების საშუალებების, არქიტექტურული ინსტრუმენტების კვლევით და ადგილზე ინტერვენციებით ვორკშოფის მიზანი იყო ყურადღება გაგვემახვილებინა ამ ცარიელი სივრცეების დროებითი გამოყენების საშუალებებზე და მათი სხვა ფუნქციით დატვირთვაზე. |
02/14/2014
სუპერმარკეტის მიზანი იყო, სახელოვნებო ინიციატივებს მსოფლიოს ნებისმიერი კუთხიდან, მისცემოდა გამოფენისა და ახალი კონტაქტების დამყარების საშუალება, როგორც შვედურ ასევე,... |

Just for one day, at the Trade Union Palace of Culture of Georgia, different working material was shown, including private archives of authors, documents, sketches, catalogues and photos.
11/26/2014
Just for one day, at the Trade Union Palace of Culture of Georgia, different working material was shown, including private archives of authors, documents, sketches, catalogues and photos. |
11/03/2014
The project addressed the interconnected theme of public space, migration and foodways in Tbilisi. |
11/02/2014
Within "Visual Storytelling: Tbilisi Migrant Stories" schoolchildren participated in workshops, learning basics of doing ethnographic fieldwork and techniques of doing visual documentaries, with the end purpose to use art of photography and power of the image for storytelling. |
10/24/2014
Skype-dinner was a collaboration between GeoAIR, AlteSchweden and Kalmar Art Museum in Sweden at Sofia Melnikova’s Fantastic Dukhan in Tbilisi... |
09/16/2014
In the frame of Tandem Shaml program, with Egyptian artist and head of artellewa Hamdy Reda and writer and Film producer Hossam Elouan, project “Market point” was implemented.
09/02/2014
What happens with our culinary habits when we migrate to another country? What is “national food”? When we live abroad, do we miss the taste of the food from home, or just making the food we are used to? |
06/25/2014
Sculptures on Eliava Market of Iza Rogucka and Giorgi Magradze present combination of two worlds: classical sculpture and disposal of organic waste. |
06/10/2014
In the frame of the project “Discover Eliava” Donika Cina and Katharina Stadler, two conceptual artists, worked on the notion of recycling and self-engagement at Eliava Market, a place that is mostly perceived as a dirty, unorganized and sub-standard location of Tbilisi. |
05/04/2014
A project initiated by Geraldine Paoli. As the cultural designer, curator and director she strived to deterritorialize to cross disciplines and create shapes suitable for dating, sharing, and movement of creation called “meshes confluences.” |
04/09/2014
By mapping empty properties, researching planning instruments, architectural tools and by site-interventions the workshop aimed to point the possibility of temporary use of empty properties and their conversion for another use. |
02/14/2014
The goal of SUPERMARKET, the international artist-run art fair, is to provide a showcase for artists' initiatives from all over the world and to create opportunities for new networks in the Swedish as well as the international art scene. |