პროექტი INDUCED CREATIVITY შეეხება პერიფერიული საჯარო სივრცის საკითხს. მასში მონაწილეობს 6 ხელოვანი საქართველოდან და ისლანდიიდან. ისინი განსხვავებული მნიშვნელობის საჯარო სივრცეების საკითხს განიხილავენ ადგილსფეციფიკური მუშაობით. პროექტის პირველი ეტაპი განხორციელდა თბილისში, 2015 წლის 25 მაისიდან 5 ივნისამდე.
05/19/2015
"მაღაროელი ქალები" განიხილავს და გადმოსცემს ჭიათურის მაღაროებში მომუშავე ქალთა ისტორიებს. პროექტი განხორციელდა მარიამ კაპანაძისა და გეოეარის თანამშრომლობით.
04/18/2015
ბათუმის თანამედროვე ხელოვნების სივრცეში გეოეარის მიერ ორგანიზებული გამოფენა და პუბლიკაციის პრეზენტაცია "დაკარგული გმირები. საბჭოთა პერიოდის მოზაიკები" გაიმართა, სადაც ნაჩვენები იქნა სხვადასხვა სახის სამუშაო მასალა ავტორების პირადი...
03/17/2015
პროექტი Tbilisi In/Sights მიზნად ისახავს, რომ ასახოს თანამედროვე საქართველოში ყოველდღიური ცხოვრების ტრანსფორმაციის არაერთხაზოვანი, პერსონალური პერსპექტივა.
02/12/2015
გაცვლითი პროგრამა ეგვიპტელ და ქართველ ხელოვნებს შორის, რომელიც მათ აერთიანებდა საერთო თემის ირგვლივ: როგორ ზეგავლენას ახდენს ქალაქის განვითარება ტრადიციებსა და კულტურაზე.
01/19/2015
პროექტის “აღმოაჩინე ელიავა” ფარგლებში, გეოეარისა და კულტურისა და მენეჯმენტის ლაბორატორიის მიერ, საქართველოს ეროვნულ მუზეუმთან თანამშრომლობით, ჩატარდა საერთაშორისო კონფერენცია.

The cross-border project on public space on the periphery brings together three artists respectively from two European margins in both Georgia and Iceland as to discuss and act within the differently defined public spaces on site. The first project phase took place in Tbilisi from My 25 to June 5, 2015.
05/19/2015
Project “Women from the Mines” is the collaboration of Mariam Kapanadze and GeoAIR. It researches and presents the stories of those women, who work at mines of Chiatura.
04/18/2015
Contemporary Art Space Batumi hosted the exhibition and the publication presentation of "Lost Heroes. Soviet Period Mosaics", curated by GeoAIR. The exhibition showcased different working materials, including private archives of authors, documents, sketches, catalogues and photos.
03/17/2015
Tbilisi InSights aims to outline a non-linear, personal perspective on the transformations of daily life in Modern Georgia. Architecture, when not explored as a merely functional assemblage of speechless elements which compose inhabited spaces, incorporates life, therefore Tbilisi InSights considers, as the very foundation of architecture, people.
02/12/2015
The project implied the exchange of artists between Georgia and Egypt and united them around a common topic: how the development of cities and their transformations influence traditions and culture.
01/22/2015
GeoAIR and Culture and Management Lab in cooperation with the Georgian National Museum orginized an international conference in the framework of the project “Discover Eliava.”