კლიფტონ მედორმა, მელისა პოტერმა და მირიამ შაერმა ჩაატარეს ვორქშოფი და მონაწილეებს გააცნეს სხვადასხვა, ალტერნატიული წიგნის სტუქტურა და განიხილეს, თუ რა გამომსახველობით პოტენციალს, თხრობითობასა და...
11/30/2012
ელიანე ესტერ ბოტსი მუშაობს მოკლემეტრაჟიან ფილმებსა და ვიდეოზე, სადაც იგი აერთიანებს ფილმს, დოკუმენტალიზმს და ვიზუალურ ხელოვნებას. ვიზუალურად იგი რეალობასთან ახლოს რჩება და ამავდროულად, გადაღების და მონტაჟის დროს ინარჩუნებს თავისუფლებას.
10/31/2012
პარან პური თავის ვიდეო ნამუშევრებში და ინსტალაციებში არქიტექტურას განიხილავს, როგორც საარსებო გარემოს, რომელიც ავლენს ძალოვან სტრუქტურებს და კულტურის ფორმებს.
10/01/2012
პია ლანცინგერის ნამუშევრები ყურადღებას ამახვილებს თანამედროვე ცხოვრების ნაკლებად თვალსაჩინო ასპექტებზე. მიხაელ ჰაუფენმა თეორიული დისკუსიების და ესთეტიკური პრაქტიკის ინტერაქციის სერია წამოიწყო, რასაც დღესაც აგრძელებს.
09/24/2012
ევი შუბერტი რეჟისორი და ფოტოგრაფია. მისი ნამუშევრები არის სოციოლოგიის, პოლიტიკური და კულტურული ფენომენების სიმბიოზი, რითიც იგი საკუთარ სახელოვნებო ენას ქმნის, რომელიც ვიდეოს, პერფორმანსების და ფოტოგრაფიის სახით გვევლინება.
07/08/2012
ვარდან აზატიანი არის ხელოვნების ისტორიკოსი და მთარგმნელი, რომელიც სპეციალიზირებულია თანამედროვე ხელოვნებასა და ხელოვნების ისტორიოგრაფიაზე. ვარდანი ერევნის სახელოვნებო აკადემიის ასოცირებული პროფესორია.
06/06/2012
ალი ჰასანოვი, დაბადებული 1976 წ-ს ბაქოში, არის აზერბაიჯანელი ხელოვანი, მუსიკოსი და კინო რეჟისორი, რომელიც მონაწილეობდა რიგ სახელოვნებო პროექტებში აზერბაიჯანსა და მის ფარგლებს გარეთ.
04/28/2012
ჰანს როზენშტრომი მუშაობს ინსტალაციასა და ისეთ ადგილის სპეციფიკურ პროექტებზე, სადაც ძირითადი მნიშვნელობა ენიჭება დროსა და სივრცეს.
04/01/2012
მაგდალენა კუხტოვა არის მუტიმედია ხელოვანი სლოვაკეთიდან. საჯარო სივრცე არის მისი შემოქმედების ძირითადი თემა, რომელიც მას აინტერესებს თავისი თანამედროვე ფორმით, სადაც აკუმულირებულია ადგილმდებარეობა, ისტორია, კულტურა, სოციალური ყოფა და სხვადასხვა შრეები.
03/08/2012
ლიდია მეთიუსი არის ბრუკლინში მოღვაწე კრიტიკოსი, თანამედროვე ხელოვნების კურატორი და აქტივისტი. მისი ინტერესის სფეროა თანამედროვე ხლოვნების, ხელობის და დიზაინის პრაქტიკის გადაკვეთა, ადგილობრივი კულტურის განსხვავებები და გლობალური ეკონომიკა.
02/07/2012
მიხალ მორავჩიკი (ბრატისლავა, სლოვაკეთი) მუშაობს ინსტალაციებზე. თავის ნამუშევრებში იგი განიხილავს და უბრუნდება ე.წ. სოციალისტურ ესთეტიკას, იკვლევს მის როლს ახალ, შეცვლილ სოციალურ კონტექსტში.
01/03/2012
აგატა სკოვრონეკი, პოლონელი ფოტოგრაფი, თავის მიმდინარე პროექტებში დაინტერესებულია დოკუმენტურ და სახელოვნებო ფოტოს შორის საზღვრით – სად მთავრდება დოკუმენტური ფოტოს „რეალისტურობა” და იწყება ხელოვნება?

Clifton Meador, Melissa Potter and Miriam Schaer conducted a workshop for students working on books. They lead participants through a variety of alternative book structures and discussed the ways that various structures offer expressive potential, narrative opportunities and ground for artistic exploration.
11/30/2012
Eliane Esther Bots makes short films/videos, which balance between film, documentary and visual art. Visually she stays close to reality and at the same time she takes the freedom, during filming and editing, to change and adjust the situation, setting and storyline.
10/31/2012
Paran Pour is born in Iran and is currently living and working in Vienna. She graduated in Communication Design and is studying Fine Arts, now. In her video works and installations she deals with architecture as a living environment, which reveals power structures and cultural patterns.
10/01/2012
Pia Lanzinger works as an artist in Berlin. Her works deal with less observed structures of contemporary living spaces. Michael Hauffen lives in Berlin. He studied sociology and painting and started a series of interactions between theoretical discussions and aesthetic practices, which is not finished yet.
09/24/2012
Evy Schubert is a director and a photographer. Her work can be understood as a symbiosis of these fields in order to discover a sociological, political and/ or cultural phenomenon leading to an artistic result varying from video performance to still photography.
07/08/2012
Vardan Azatyan is an art historian and translator specialized in the history of contemporary art and art historiography. He is an associate professor in art history at Yerevan State Academy of Fine Arts, Armenia.
06/06/2012
Ali Hasanov, born in 1976 in Baku, is an Azerbaijani artist, musician and filmmaker, participant of a number of art projects in Azerbaijan and abroad. He is the pioneer performance artist in Azerbaijan and he is recognized for his contribution to the development of performance art in Azerbaijan.
04/28/2012
Hans Rosenström (born 1978 in Lohja, Finland) works with site-specific projects using both time and space as points of origin in his artistic practice.
04/01/2012
Magdalena Kuchtova is a multimedia artist from Slovakia. Most recently public space has become her creative material, which interests her in its actual form with accumulated layers of genius loci, history, culture, social presence, etc.
03/08/2012
Lydia Matthews is a Brooklyn-based critical writer, contemporary art curator and cultural activist. Her work focuses on the intersection of contemporary art/craft/design practices, diverse local cultures and global economies.
02/07/2012
Michal Moravčík is an installation artist based in Bratislava. Within his artistic work he employs and recycles so-called socialistic aesthetics, in search for its new role in a changed social context.
01/03/2012
Agata Skowronek is a photographer specialized on the Middle East. She is interested in the question of authorship, as well as the borders of documentary and art photography.